24 November, 2016

DUPES: Kylie Matte Liquid Lipstick in Dolce K vs NYX Liquid Suede in Sandstorm

Hello everyone! How was your week? I had a pretty lazy one to be honest. College and work, nothing changes hehe. Have you already started Christmas shopping? I haven't, but I think I should. I have a few ideas as to what to buy so better do it now than later. Today I would like to show you my dupe for the Kylie Cosmetics Matte Liquid Lipstick in Dolce K.

Witam wszystkich! Jak wam mija tydzień? Mój dość leniwie, ale przyznam że zaczęłam się uczyć. Zaczęliście już swoje zakupy świąteczne? Ja jeszcze nie, ale myślę że za niedługo zacznę. Mam już parę pomysłów co komu kupić więc lepiej zacząć wcześniej. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać mój duplikat Płynnej Matowej Pomadki od Kylie Cosmetics w kolorze Dolce K. My Dolce K dupe is the NYX Liquid Suede in Sandstorm. Now, before I start with this post, I want to mention the differences. Dolce K is a matte liquid lipstick, whereas Sandstorm is advertised as a matte cream lipstick. This automatically signifies that the formula will be different. As Sandstorm is a cream lipstick, the longevity of this one is less than Kylie's Dolce K but only by a little bit.

Moim duplikatem Dolce K jest pomadka Liquid Suede od firmy NYX w kolorze Sandstorm. Zanim jednak zacznę porównania chciałabym Wam powiedzieć o różnicach w tych pomadkach. Dolce K jest płynną matową pomadką, natomiast Sandstorm jest kremową matową pomadką. Automacznie oznacza to że formuły tych dwóch pomadek są inne. Również długowieczność pomadek się delikatnie różni a jest to właśnie związane z różnymi formulami. Ale obiecuję, nie jest to jakaś bardzo wielka różnica. 


In terms of the colour, Dolce K is described as a "deep beige nude". Since my lip colour is a little weird, it pulls slightly darker. In the picture below, Dolce K is on my top lip.
Sandstorm, on the other hand, is described as a "true nude". Similarly, it pulls darker on my lips than on my hand.

Jeśli chodzi o kolor, Dolce K jest opisana jako "głęboki beżowy nudziak". Jednak pigmentacja moich ust jest jakaś dziwna, więc pomadka wygląda trochę ciemniej na ustach niż na swatch'u na ręce. Na zdjęciu poniżej, Dolce K znajduje się na mojej górnej wardze. 
Sandstorm jest opisany jako "prawdziwy nudziak", ale podobnie jak Dolce K, na moich ustach wygląda znacznie ciemniej niż na ręce. 


Sandstorm is a tiny bit warmer and this can be seen on the swatch on my hand. Bear in mind though, the colour will be a little different on the lips than it is on the hand and in all fairness, you can't tell a difference when they are on my lips.

Jak widać na swatch'u na ręce Sandstorm jest delikatnie bardziej cieplejszy niż Dolce K. Jednak pamiętajcie o tym że kolor na ustach zawsze jest inny niż ten na ręce i w sumie rzeczy ja sama nie byłabym w stanie powidziec jaka pomadka jest na której wardze. 

Kylie Cosmetics Dolce K on top, NYX Sandstorm on bottom

Overall, I feel that these two lipsticks are DUPES! If you want an almost identical colour to Dolce K, go and get the NYX Liquid Suede in Sandstorm because it's worth every cent. To remind you, Dolce K single costs $17 and that excludes the shipping whereas Sandstorm costs €9.25 in Boots. I hope you enjoyed this post! Let me know if you plan to get Sandstorm or if you're planning to splurge on Dolce K. Thank you all for reading and talk to you soon!

Teraz dumnie mogę powiedzieć że te dwie pomadki są DUPLIKATAMI! Jeżeli chcecie praktycznie identyczny kolor jak Dolce K a nie macie zamiaru wydać $17 nie wliczając przesyłki, to nie czekajcie i lećcie kupić Sandstorm od NYX który kosztuje prawie połowę taniej. Mam nadzieję że post się spodobał. Napiszcie mi w komentarzach czy planujecie kupić którąś z tych pomadek. To tyle na dzisiaj i do następnego!


No comments:

Post a Comment