11 November, 2016

UNBOXING: GlossyBox November 2016 | Listopad 2016

Hello everyone! How are you all feeling? I have been doing okay this week and actually my week has been made better with the arrival of my GlossyBox. I'm always so excited when I get that "Your box has been dispatched" email! I am contemplating of subscribing to Birchbox too, but I'll hold off with that until I get a full-time job. I'm sure you're just as excited for the unboxing as I am, so let's get started.

Witam wszystkich! Jak się czujecie? Mój dzień był nawet w miarę, ale stał się jeszcze lepszy bo mój GlossyBox dzisiaj przyszedł. Zawsze jestem podeskcytowana kiedy dostaję tego "Twóje pudełko zostało wysłane" maila. Zastanawiam się nad tym czy się nie zapisać na Birchbox, ale chyba bedę się musiała powstrzymać do momentu aż zacznę pracować na stałe. Domyślam się, że nie możecie się doczekać aż w końcu rozpakuję te pudełko, tak więc zaczynajmy!1. KISS "VAMP" LASHES - €7.50

It was only recently that I bought my first pair of lashes, the SoSu "GiGi" lashes, so I am no expert but I love playing with them. The style I got look very natural but still wispy. I can't wait to try them out!

Dopiero niedawno zaczęłam się interesować sztucznymi rzęsami, więc nie jestem jakimś ekspertem, ale bardzo mi się podoba ten trend. Styl który dostałam w pudełku wygląda dość naturalnie i delikatnie.

2. THIS WORKS DEEP SLEEP PILLOW SPRAY - €1.30 for 5ml

This is the only sample product that I got in this box. It is a spray that apparently helps to fall asleep as well as feel more refreshed in the morning. Usually, I don't have problems with falling asleep but I will keep it at my bed night stand, just in case. Very happy with this product.

To jest jedyna próbka którą dostałam w tym pudełku. Jest to spray który ma pomóc w zaśnięciu oraz by czuć się bardziej odświeżonym ranem. Takie problemy zdarzają mi się okazjonalnie ale bedę miała tą próbkę na stoliku nocnym w razie potrzeby.

3. 111SKIN GOLD BRIGHTENING FACIAL TREATMENT MASK - €22.40

Now, I think there has been a mistake in the leaflet that we got, because it says that this mask has a value of €95, but when I checked the price online as I always do, it says €22.40. Nonetheless that's an expensive sheet mask. Plus it contains gold, so it has to be good.

No i z tą maską było lekkie zamieszanie, ponieważ na karteczce dołączonej do pudełko było napisane że maska jest warta... uwaga €95! Jednak kiedy sprawdziłam cenę online, to okazało się że jednak jej wartość jest troszkę mniejsza. Niemniej jednak, to dość droga maska plus do tego w składzie ma złoto!

4. DE BRUYERE JUMBO EYE PENCIL IN 07 - €15

This eye pencil was sneak peaked to us last month, so this wasn't a surprise. It comes in a gorgeous khaki-grey colour, perfect for the autumn smokey eye. It has a creamy consistency and I think it will become a staple in my collection.

O tej kredce do oczu wiedziałam już wcześniej bo dostaliśmy zapowiedź w Październikowym pudełku. Kredka jest o kolorze khaki-szarym, więc idealna do jesiennych look'ów. Konsystencje ma lekką i kremową. Myślę, że bardzo się polubimy ;)

5. RUBY LARGE TAPERED BLENDING BRUSH - €8

So I left the best for last, in this month's box we got a blending brush. And it's made by an Irish company. The brush is perfect for blending colours into the crease as it is the ideal size.

Ostatnim produktem w tym pudełku jest pędzelek do cieni. Pędzelek nadaję się do blendowania koloru na powiekach. No i plusem jest jeszcze to, że jest produkowany przez irlandzką firmę.


The overall value of this month's box is €54.20. Unlike last month's box, I am happy with all products here. Great job, GlossyBox! Now, if you would like to sign up to GlossyBox, you can use my affiliate link HERE. Thank you so much in advance. I hope you enjoyed this unboxing as much as I did, let me know in the comments what you think. Enjoy the rest of the week and talk to you in a few days!

Całkowita wartość tego pudełka to €54.20. W porównaniu do ostatniego miesiąca, tym razem ze wszystkiego jestem zadowolona. Dobra robota, GlossyBox! Jeśli chcielibyście się zapisać na GlossyBox'a możecie użyć mojego linka TUTAJ. Bardzo dziękuję z góry. Mam nadzieję, że unboxing się podobał. Dajcie mi znać w komentarzach co Wam najbardziej przypadło do gustu. Miłego weekendu życzę wszystkim i do następnego!No comments:

Post a Comment