21 March, 2017

GLOSSYBOX EDIT: Sleek Eye & Cheek Palette & Claire Fisher Cleansing Mask

Hello everyone! So remember when I told you in my last unboxing that Glossybox messed up my Sleek palette choice? I got in touch with them and thankfully, they fixed the problem. I received the proper palette plus another little product. Thank you Glossybox for fixing the problem :)

Hej wszystkim! Pamiętacie jak w ostatniej notce mówiłam Wam że Glossybox wysłał mi złą paletkę? Skontaktowałam się z nimi i właśnie dostałam tą poprawną paletkę plus jeden extra produkt. Dziękuję Glossybox'owi za naprawienie problemu! 
1. SLEEK EYE & CHEEK PALETTE IN ALL DAY SOIREE - €12.49
The palette I received originally (A Midsummer's Dream) is lovely, but suited for more tanned skin. It works very well when I self tan. The one that I wanted (All Day Soiree) is great for the everyday, ghostly me. It also has more warm toned eyeshadows that I personally love.


Oryginalna paletka którą dostałam w pudełku (A Midsummer's Dream) jest piękną ale nadaję się dla ciemniejszej karnacji, na przykład pasuje mi wtedy kiedy używam samoopalacza. Ta którą wybrałam (All Day Soiree) jest świetna dla codziennego użytku, tym bardziej wtedy kiedy jestem trochę bladsza. Również ma troszkę cieplejsze cienie które preferuję. 


All Day Soiree on my eyes

2. CLAIRE FISHER CLEANSING MASK - €8.97 for 30ml
Along with the correct palette, I received a cleansing mask from the brand Claire Fisher. I never heard of this brand, so I am excited to give this a try. The writing on the tube is in German, but I guess I can use a translator to find out how to use it.


Razem z paletką dostałam maskę oczyszczającą od firmy Claire Fisher. Nidgy nie slyszałam o ten firmie więc jestem ciekawa tego produktu. Napisy na tubce są po niemiecku, ale wystarczy że odpalę tłumacza i już będę wiedzieć jak jej dokładnie używać. 


So that is all for today. I wanted to quickly show you what I got as an apology from Glossybox, which I am very thankful for. Thank you all for reading and talk to you soon!

No i to wszystko na dzisiaj! Chciałam Wam szybko pokazać co dostałam w przeprosinach od Glossybox'a za co bardzo dziękuję. Do następnego :) 


No comments:

Post a Comment