13 March, 2017

UNBOXING: Glossybox March 2017 / Marzec 2017

Hello everyone! How was your weekend? It's an exciting day for me, as today marks a 4 year anniversary with my love. So quickly, I want to show you what I got in this month's Glossybox. Let's get started :)

Cześć wszystkim! Jak Wam minął weekend? Dzisiaj jest bardzo szczęśliwy dzień gdyż mijają 4 lata odkąd jesteśmy razem z moim chłopakiem :) Także szybciutko chcę Wam pokazać co dostałam w marcowym Glossybox'ie. 
1. OOLUTION EYE LOVE EYE CONTOUR - €35

I was planning to buy an eye cream as I realised that I'm not hydrating my under eyes enough. I love how it's an organic and natural product. These are the best for our skin. Can't wait to see the results.

Miałam w planach kupić krem pod oczy bo uświadomiłam sobie że nie dbam o tą część twarzy tak jak powinnam. Ten krem jest organiczy i naturalny w stu procentach. Nie mogę się doczekać rezultatów.

2. SLEEK MAKEUP EYE & CHEEK PALETTE IN A MIDSUMMER'S DREAM - €12.49

I'm a little disappointed, not with the product but with Glossybox's service as we were allowed to choose our palette and unfortunately, I didn't receive my choice. This happened before with the MUA palette, but thankfully I received my choice shortly after emailing them. Let's hope that this will be the case.

Jestem trochę zawiedziona, nie dlatego że produkt jest słaby ale dlatego że znowu wysłali mi złą paletkę. Jeśli pamiętacie to samo stało się z paletką od MUA jednak dość szybko mi wysłali tą poprawną. Mam nadzieję że tak samo będzie tym razem. 

3. THIS WORKS IN TRANSIT CAMERA CLOSE UP PRIMER - €19.75 for 20ml

I always get super excited when I get a primer or moisturisers because this is what makes a difference. Especially when it's a high-end one as it's unlikely that I would ever buy it on my own. I hope it will work well with my combo/dry skin.

Zawsze jestem zadowolona kiedy dostanę bazę albo krem do twarzy w tych pudełkach bo to właśnie te produkty robią różnice. Jeszcze lepiej jeśli są z wyższej półki, bo sama bym ich nie kupiła ;) Mam nadzieję że ta baza zgra się z moją mieszaną skórą. 

4. IWHITE TEETH WHITENING TOOTHPASTE - €9.50

Another great product, a whitening toothpaste. On a daily basis I use the Beverly Hills Formula Charcoal one, however it will be nice to change it up a little bit. I will let you know in my future empties how I like it.

No i następny fajny produkt, wybielająca pasta do zębów. Na codzień używam węglowej pasty od firmy Beverly Hills Formula, ale lubię czasami coś zmienić. Dam Wam znać w przyszłym denko czy ta pasta się sprawdziła. 

5. SCHWARZKOPF PROFESSIONAL BLONDME KERATIN RESTORE BONDING SHAMPOO - €14.90

The last product I received is a big one, literally. This shampoo made the box feel extra heavy. I'm glad that I got the shampoo for blonde hair for obvious reasons. Maybe, it will make them feel super soft.

No i ostatnim produktem w tym pudełku jest duża tubka szamponu dla blond włosów. Bardzo się cieszę że akurat wysłali szampon dla blondynek, a nie dla brunetek, sami wiecie czemu. Ciekawe czy sprawdzi się na moich włosach. So that is all for today. The overall value of this month's box is €91.65, which is amazing! If only they would send me the proper palette. Hopefully, they'll figure something out soon. I think this is one of my favourite boxes so far. You can sign up to GlossyBox using my affiliate link HERE. Let me know in the comments what you think of this month's box. Thank you all for reading and talk to you soon :)

To już wszystko na dzisiaj. Całkowita wartość tego pudełka to €91.65! Byłabym bardziej zadowolona jakby mi wysłali poprawną paletkę, ale mam nadzieje że to naprawią. Muszę przyznać, że jest to mój ulubiony box jak do tej pory. Napiszcie mi w komentarzach co myślicie o tym pudełku. Możecie się zapisać do Glossybox'a używając mojego linku TUTAJ. Dzięki i do następnego! No comments:

Post a Comment