15 June, 2017

UNBOXING: Glossybox June 2017 / Czerwiec 2017

Hello everyone! How are you? Didn't expect to see a new post so soon, huh? I'm trying to get back to posting at least twice a week since I have a little bit more time on my hands. Today, I'm coming to you with my Glossybox unboxing. You know I love these unboxings and so I decided that I will subscribe to Birchbox at the end of this month too. Enough rambling and let's see what I got in my box.

Hej wszystkim! Jak Wam mija dzień? Nie spodziewaliście się nowego posta tak szybko, co? Staram się wrócić to starej rutyny czyli przynajmniej dwa posty w tygodniu. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać co dostałam w nowym Glossybox'ie. Jak wiecie, posty unboxing są moimi ulubionymi więc postanowiłam że pod koniec miesiąca zapiszę się na Birchbox'a. Okej, zobaczmy co dostałam w tym pudełku. 1. BEAUTYPRO BLACK DIAMOND - €1.98 each
I was getting a little worried as I noticed that my mask department was getting smaller so I'm pretty happy that I received this charcoal mask. I like to deep cleanse my face once a week and this mask will definitely be very useful.

W tym miesiącu dostałam maskę która idealnie oczyszcza skóre i pory. Ogólnie ja bardzo lubię dostawać maski, gdyż używam ich przynajmniej raz w tygodniu. Ta na pewno się nie zmarnuje.


2. SANCTUARY ULTIMATE SALT SCRUB SACHET - €2.49
I see a trend here... scrub have become very popular lately and there is a massive variety in the kinds of scrubs available. Starting with sugar scrubs to charcoal scrubs and now salt scrubs. I will get some use out of this product especially when exfoliating before self-tanning.

Zauważyłam tutaj mały trend, peelingi do ciała stały się bardzo popularne. Teraz mamy różne rodzaje, peelingu z cukru, kawy lub tak jak ten z pudełka - z soli. Tak samo jak z maską, ten peeling na pewno się przyda szczególnie kiedy przygotowuję ciało przed samoopalaniem.


3. 111SKIN SPACE DEFENCE BRIGHT EYE LIFT GEL - €41.79 FOR 5ML
Now, that is some luxury product there. I remember, we received a gold sheet mask from this company and it was also very expensive so I am excited to give this eye gel a try.

No i tutaj mamy luksusowy produkt. Pamiętam że w jakimś pudełku dostaliśmy złotą maskę właśnie od tej firmy i nie była ona tania. Jestem zaciekawiona tym żelem pod oczy.


4. MANNAKARAR SHEER GLO - €25.85 FOR 20ML
Okay, so I already swatched this product on my hand and I have to agree, it's a sheer glow illuminator. However it's not as intense as I like my highlighters to be. But I think, this illuminator will work perfectly as a primer and this is what I'll be using it for.

Przed napisaniem posta już zdąrzyłam wypróbować ten rozświetlacz na ręcę i muszę przyznać że nie jest on aż tak rozświetlający jak sobie wyobrażałam. Na moich policzkach lubię coś intensywniejszego, więc zdecydowałam że rozświetlacz nada się świetnie jako primer. 


5. SLEEK MAKEUP POWER PLUMP LIP CRAYON* - €8.40 
I think my makeup is trying to tell me something, first the Nutrakiss Plumpling Gloss from last month's Glossy and now another crayon that's supposed to plum your lips. Hmm... should I get lip injections or something 😂Anyways, the shade of this crayon is gorgeous so I'll be using this often.

Myślę że moje kosmetyki chcą mi coś powiedzieć, najpierw plumpujący błyszczyk od Nutrakiss a teraz kredka do ust. Hmm... może coś powinnam z tym zrobić 😂. Mniejsza o to, kredka ma swietny kolor więc na pewno będzie często używana. 


6. BATISTE XXL PLUMPING POWDER - €5.49
I saw in a sneak peak that we will be receiving a Batiste product in our boxes, however I thought it would only be dry shampoos. I don't necessarily like to style my hair, but it's not a bad product to have in my collection.

W tamtym miesiącu podglądnęłam parę produktów które miały być w tym pudełku i wiedziałam że dostaniemy coś od Batiste. Ogólnie spodziewałam się suchego szamponu a tutaj niespodzianka - puder dodający objętości włosom. Nie lubię jakoś specjalnie stylizować włosów ale raz na jakiś czas na pewno użyję tego pudru. 


So that is all for today. The overall value of this month's box is €86, which in my opinion is amazing! You can sign up to Glossybox using my link HERE* and enjoy getting a monthly treat delivered to your door. Please let me know in the comments what you received in your Glossy this month. Thank you all for reading and talk to you soon!

No i to wszystko na dzisiaj. Całkowita wartość tego pudełka to €86! Możecie zapisać się na Glossybox'a używając mojego linku TUTAJ* i cieszyć się nowymi kosmetykami co miesiąc. Napiszcie mi w komentarzach co myślicie o tym pudełku. Do następnego! 

* indicates affiliate links / linki powiązaneNo comments:

Post a Comment