06 September, 2017

WISH LIST: Autumn 2017 / Jesien 2017

Hello everyone! How are you doing? Today I'm coming to you with a very different post which was inspired by all the anti-hauls I saw. And no, it's not an anti-haul... it's quite the opposite. I would like to show you 5 makeup products that I would like to have in my collection. Some are drugstore while some are high-end. Let's get started!

Hej wszytskim! Jak Wam mija tydzień? Dzisiaj przychodzę do Was z trochę innym postem, który był zainspirowany anti-haul'em. I nie, to nie jest anti-haul, wręcz coś całkiem odwrotnego. Chcę Wam pokazać 5 produktów które chciałabym znaleźć w mojej kolekcji ten jesieni. Zaczynajmy!1. URBAN DECAY NAKED HEAT PALETTE - €47.50
This palette was all the rage for the fast few months and I can see exactly why. These warm orange/red colours speak to me on another level. I heard the formula of the shadows was also changed so I hope it's going to be worth the hefty price tag.

Ta paletka jedną z najbardziej popularnych produktów ostatnich miesięcy. Te ciepłe odcienie po prostu do mnie przemawiają. Słyszałam że formuła cieni też się zmieniła, więc mam nadzieje że będzie się opłacać wydać taką kasę.


2. SOSU HOT FIRE PALETTE - €29.95
Yes, another one warm-toned palette... but I just can't stop. This is on my list because firstly, it is made by an Irish fellow blogger and secondly you can never have enough warm palettes. Plus it has a mirror - ideal for travelling.

Tak następna paletka w pomarańczowych / czerwonych odcieniach, ale nie mogę się powstrzymać. Ta paletka znalazła się na mojej liście z kilku powodów. Pierwszy powód to takie że została wydana przez irlandzką blogerkę, a po drugie odcienie bardzo mi przypadły do gustu. Wielkim plusem jest również lusterko.


3. MAYBELLINE FIT ME CONCEALER - €7.19+
I hear about this concealer everywhere and even though I am not a massive fan of Maybelline products (remember that Fit Me Matte & Poreless Foundation), I am willing to give this a try. This concealer is supposed to give natural coverage leaving the skin feeling fresh.

O tym korektorze słyszę wszędzie! Mimo że nie jestem fanką Maybelline (pamiętacie ten podkład Matte & Poreless) to chciałabym wypróbować to cudo. Ten korektor ma naturalne ale świeże krycie.


4. COLOUR POP ULTRA MATTE LIP IN AQUARIUS 2 - €5.02
I have wanted to try Colour Pop for ages, but I am not a fan of online shopping and since this is an online brand, it just makes it that little bit harder for me. However, I want my first Colour Pop product to be a KathleenLights product and I promise I will get it, eventually :) Aquarius 2 is a described as a mauvey griege.

Produktów od Coloup Pop chcę wypróbować od dłuższego czasu, ale nie jestem fanką zakupów internowych a ta firma jak na razie tylko operuje na necie. Nie mniej, moim pierwszym zakupem będzie matowa pomadka od KathleenLights w kolorze Aquarius 2.5. KYLIE COSMETICS MATTE LIP KIT IN KOKO K - €24.27
There is something about Kylie's products that make me want to have them all. I'm slowly building my collection and would love to have Koko K as part of it next. Koko K is described as a pale pink.

Produkty od Kylie mają w sobie coś, co sprawia że chcę mieć je wszystkie. Chciałabym rozbudować moją malutką kolekcje a następnym planowanym zakupem będzie Koko K.


So that is all for today! I hope you enjoyed this post. Let me know in the comments what is on your wish list or maybe if I had expanded it by a few products. Thank you all for reading and talk to you all soon!

No i to wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję że post sie spodobał. Napiszcie mi w komentarzach co znajduję się na waszej liście. Dzięki i do następnego! :)


No comments:

Post a Comment