20 November, 2017

UNBOXING: Birchbox X Vogue November 2017 / Listopad 2017

Hi all! We are back in the swing of things. Last week was very busy at work, so that's why there was a small break between posts. How is your week? Today, I am unboxing the Birchbox X Vogue box that I received in the post a few days ago. The box is cute, but I'm not feeling it... i'll probably give it away. Anyways, let's get started.

Hej wszystkim! No i wracamy do formy. Tamten tydzień był bardzo zakręcony, dlatego nie było mnie tutaj. A Wam jak mija tydzień? Dzisiaj mamy unboxing najnowszego pudełka Birchbox w kolaboracji z Vogue. Pudełko jest ładne, ale nie w moim style. Pewnie oddam go jednej z moich przyjaciółek. Okej, zaczynajmy!1. BENEFIT HOOLA BRONZER - €12.53
Oh hey, look at this cute, mini version of the Hoola Bronzer. I actually own one already, but this bronzer is amazing so I'm glad I have a backup. This product works perfectly as an all over bronzer or for contouring.

Oh hej, popatrzcie na ten słodki, mini bronzer od Benefit. Dokładnie taką samą wersje już mam w swojej kolekcji, ale ten bronzer jest świetny więc nie obrażę się o to że teraz mam dwa. Ten produkt jest świetny jako zwykły bronzer oraz do konturowania.


2. PERCY & REED SMOOTHED, SEALED & SENSATIONAL VOLUMISING NO OIL, OIL - €4.11
Since I am a blondie, just give me anything that can make my hair smooth and shiny. Unfortunately, I am one of those people that don't take care of my hair. Hopefully, this "no oil, oil" will work well with my hair.

Odkąd jestem blondynką bardzo lubię produkty które dodadzą blasku moim włosom. Tylko problem jest taki że mimo że kocham takie produkty to niestety zbyt rzadko ich używam. Mam nadzieję jednak że tak nie będzie z tym olejkiem do włosów.


3. SECHE VITE TOP COAT - €10.02
Okay, I'm conflicted whether I'll be keeping this nail polish or not. I do my own gel nails, therefore I don't need a clear nail polish, but then again it could be useful... to help out a girl when there's a hole in her tights ;)

Okej, nie wiem czy chcę zatrzymać ten lakier do paznokci, czy nie. Robię własne paznokcie żelowe, dlatego nie potrzebuję przeźroczystego lakieru , ale z drugiej strony może być przydatny ... aby pomóc dziewczynie, gdy w jej rajstopach jest dziura ;)


4. JAMES READ OVERNIGHT TAN SLEEP MASK TAN FACE - €14.72
Just few empties ago I got rid of a moisturiser with a gradual tanner and something similar comes back around. I will try it out next time I self tan and hopefully my face won't turn orange.

Zaledwie kilka tygodni temu pozbyłam się kremu do twarzy z samoopalaczem a teraz coś podobnego do mnie powróciło. Wypróbuję go następnym razem przy samo opalaniu i mam nadzieję, że moja twarz nie zmieni koloru na pomarańczowy.


5. BIRCHBOX BRUSH CLEANER - €5.57
I just got a brush cleaner in my last Glossybox. Hmm... I wish Glossybox and Birchbox would communicate with each other. But I guess I will get a good use out of this product.

Właśnie dostałam taki przyrząd do czyszczenia pędzlów w moim ostatnim Glossybox. Hmm ... Chciałbym, żeby Glossybox i Birchbox komunikowały się ze sobą. Ale myślę, że i tak będę miała użytek z tego narzędzia.


So that is all for today! I hope you enjoyed this unboxing. Let me know in the comments down below what you think of this month's box. The overall value is €46.95, which is quite good for Birchbox. Thank you all for reading and talk to you soon :)

No i to wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że unboxing się podobał. Napiszcie mi w komentarzach co myślicie o tym pudełku. Całkowita wartość tego pudełka to €46.95, więc wcale nie najgorzej jak na Birchbox. Do następnego robaczki! :)1 comment: