13 December, 2017

REVIEW: SOSU by SJ Hot Fire Palette

Hi all! How are you all? How is your Christmas shopping going? I am almost finished, I just need to sort out a few things and then I'm done. I don't want to delay any further so let's start the SOSU by SJ Hot Fire Eyeshadow Palette review.

Cześć wszystkim! Jak się macie? Jak tam Wasze świąteczne zakupy? Ja moje prawie skończyłam, zostało tylko parę rzeczy. Nie chcę dłużej zwlekać, więc zacznijmy recenzję paletki Hot Fire od SOSU by SJ.This palette was on my WISH LIST and I finally got around to buying it. This is a warm palette with red/orange hues. It contains 8 mattes and 4 shimmers. The palette is Paraben-Free, Cruetly-Free and Vegan-Friendly.

Ta paleta znalazła się na mojej LIŚCIE ŻYCZEŃ i w końcu udało mi się ją kupić. To ciepła paletka z czerwono-pomarańczowymi odcieniami. Zawiera 8 matowych odcieni oraz 4 metaliczne. Paletka jest wolna od parabenów, nie jest testowana na zwierzętach i jest przyjazna weganom.


When this palette was released, I thought it would answer all my prayers. A warm palette that is easily accessible and doesn't cost an arm and a leg. It would have been the perfect replacement for Urban Decay's Naked Heat palette and Tarte's Toasted Palette. Below is a break down of the good and the bad of this palette.

Kiedy ta paleta została wypuszczona na rynek, myślałam, że odpowie na wszystkie moje modlitwy. Ciepła paletka, która jest łatwo dostępna i nie kosztuje krocie. Byłaby idealnym zamiennikiem paletki Naked Heat od Urban Decay oraz paletki Toasted od Tarte. Poniżej znajduje się tabelka a w niej dobre i złe strony tej paletki.


+                                                                         -
Sleek packaging                                   Shadows are too soft
Contains a mirror Shimmers not very shimmery
Pigmented shades Very powdery

Too blendable

Poręczne opakowanie Cienie są zbyt miękkie
Posiada lusterko Odcienie metaliczne 
Intensywne odcienie Bardzo się kruszą
Blendowanie 


So to conclude, do I recommend this palette? My answer is yes and no. I recommend this palette for beginners, that are just getting into makeup and this would be their first palette. But anyone that has some experience with makeup and eyeshadows, I would say to skip on this one. Why? Simply because it's not great. The metallics are not really metallic and the worst thing is that if you blend too much, you end up blending the eyeshadow away.

Podsumowując, czy polecam tą paletkę? Moja odpowiedź brzmi: tak i nie. Polecam tę paletę dla początkujących użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem i to byłaby ich pierwsza paletka. Ale każdy, kto ma już jakieś doświadczenie z makijażem i cieniami do powiek, powiedziałabym, żeby pominąć ten produkt. Dlaczego? Po prostu dlatego, że nie jest ona zbyt dobra. Odcienie metaliczne nie są tak naprawdę metaliczne, a najgorsze jest to, że jeśli za bardzo zaczniemy blendować cienie to w końcu znikną one z naszych powiek.


That's all for now. I hope you liked this post. Let me know in the comments what is your opinion on this eyeshadow palette. Do you think it's good or maybe not so much. Thanks for reading and talk to you soon.

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że post się spodobał. Dajcie mi znać w komentarzach, jaka jest Wasza opinia na temat tej paletki. Czy uważasz, że jest dobra, a może jednak nie? Do następnego!


No comments:

Post a Comment